Koşu Kadını

Hızlı adım atma ve ötesi

Yarışlar

Çok fazla yarışa katıldığım söylenemez. Zaten yarışmak değil de koşmak diyelim. Zira, hedefim derece almak değil kendimle yarışmak. Yani her organizasyonda, bir önceki derecemden daha iyi koşmak. Katıldığım organizasyonlara ve katılmayı planladıklarımla ilgili izlenimlerimi bağlantılarını verdiğim sayfalarda bulabilirsiniz.

2016 İnebolu Yüzme Yarışı
Pek de iyi başlamayan Temmuz ayı benim için çok garip bir ay oldu. Günlük hayatın uğraşlarının dışında bir de son günlerde yaşadığımız olaylar hepimizi gerdi, üzdü. Üstüne bir de hiç beklemediğim bir yerden sakatlandım. Koştukça koşasımın geldiği bir gün, Eymir’de ortalama bir yarı maraton üzerine, bir de 12 km trekking yapınca, vücudum bana dur dedi.
2016 İstanbul Çeyrek Maratonu
Yarı maratonda hedef süremi tutturmuşken, kendime 2 ay sonrasındaki 10Km’yi 49 dakikanın altında koşma hedefi koydum. Bu arada da yüzmeye biraz daha odaklanmış, haftalık antrenman hacmimi birazcık abartmıştım. Bir süre antrenman yaptıktan sonra, önce Gaziantep sonra da İstanbul’da akademik çalışmalarım için bulunmam gerekiyordu. Vesileyle de şiddeti yüksek antrenmanlara ara verdim. Zaten İstanbul’a gitmişken de 10Km koşacaktım.
2016 Runatolia
2014 Mayıs ayında Koşu Kadını sayfasına yazmaya başladığımda, Antalya’da ilk yarışımı çoktan koşmuştum. O zamanki yazıma tekrar baktım; ilk KM’yi 5:29 geçmiş ve kendime “eyvah” demişim ve sonunda yarışı 56:45 sürede bitirmişim. Geçen yıl ise, onca hastalığın sakatlığın arasında yarı maraton koşmayı hedeflerken, son hafta yine grip olup yarı maraton koşamayacağımı anlayınca Anıl’la 10K koşmaya karar vermiştim. O yarışın ikimiz için de bir dönüm noktası olacağını tabiki bilmiyordum.
2015 İyilik Koşusu
Kızılay’ın bu koşusu hakkında ilk bilgi sanıyorum Eylül ayının ortaları gibi geldi. Tarihi tam hatırlamıyorum. İlk açıklanan tarih, 1 Kasım 2015 Pazar’dı, ancak seçimlerin araya girmesiyle tarih mecburen 8 Kasım olarak değiştirildi. O sırada, organizasyondan Gökhan Bey’le de yazışmaya başladık. Bu bir bağış koşusuydu ve toplanan gelirler Kızılay’a aktarılacaktı.
2015 Kapadokya Ultra
Bu yazıya nasıl başlayacağımı gerçekten bilemedim. Galiba birazdan, bacaklarımdaki ağrılardan, yarış boyunca yaşadığımız komik anlardan, yarışı bitirebilme heyecanından, birlikte olma duygusundan ve en önemlisi de 6 saat süren macera dolu bir yarıştan bahsedeceğim.
2015-04-26 12.58.03-12015 İstanbul Yarı Maratonu
Bu yıl, kendime belirlediğim 2 yarış vardı: İstanbul Maratonu’nda 15K ve Antalya’da Yarı Maraton koşmak. İstanbul’da hedeflediğim sürelerde 15Km’yi bitirebilmiştim ancak bu kış Ankara’da çok soğuk geçti.
2015-03-02 14.05.082015 Runatolia
İnsanın hüzünle sevinci bir arada yaşadığı durumlar çok nadirdir. Ben de bu yazıya başlarken aslında her iki duyguyu da bir arada yaşıyorum. Nedenlerini yazıyı okudukça göreceksiniz.
2014-11-16 08.39.02-12014 İstanbul Maratonu
Geçen yıl ilk kez katıldığım bu organizasyon benim için güzel bir başlangıçtı. Aradan tam 1 yıl geçti ve ben geçen yılın 10K koşusundan daha hızlı bir 15K koştum. İşte size bu yarışın detayları.
2014 New Balance Büyükada Koşusu
Son yıllarda geleneksel hala gelen New Balance koşularının bir diğeri olan Büyükada koşusu, bol yokuşlu ama bir o kadar da eğlenceli..
2014 Frig Ultra Maratonu
Frig Vadileri Ultramaratonu’nda 29Km yarışı, aylar önce, “hangi yarışları koşsak” diye düşünürken görüp, “o zamana daha çok var, koşarız ya” diyerek kayıt olmayı düşündüğümüz bir maceraydı bizim için.
2014 New Balance Eskişehir Koşusu
Eskişehir, son yıllardaki şehircilik anlayışı ile Avrupa’da bir kültür şehrine dönüştü. Benim için ayrı bir önemi var ki eşim Eskişehirli ve de biz de Eskişehir’de evlendik.
2014 İznik Ultra Maratonu
Ultramaraton! Yani 42Km ve üstü koşusu. Daha 42 Km bile koşamıyorum, ultramaraton? Tabi, benim için ultramaraton biraz zor.
2014 Runtalya
Runtalya koşusu olduğunu duyduğumda, eşim ve koşmayı seven 4 arkadaşımla yarışa kayıt olduk.
2014 İstanbul Maratonuist2
Adı maraton ama ben sadece 10K koştum. Üstelik de ilk kez bir yarışta, en iyi derecemi yapmak için koştum.
2014 ODTÜ Cumhuriyet Koşusucumhuriyet
Cumhuriyet Koşusu ODTÜ için bir gelenek haline gelmiş bir koşu. Her yıl düzenlenir ve genelde 29 Ekim haftası ya da sonrasında yapılır.

 

%d blogcu bunu beğendi: