Koşu Kadını

Hızlı adım atma ve ötesi

Ankara – Beynam Ormanı

Ankara haritasına tepeden baktığınızda, çok az yeşil alan görürsünüz. Bunlardan biri de Ankara’nın biraz dışındaki Beynam Ormanı’dır. Bir haftasonu koşusu ve üstüne de mangal yapmak için çok ideal bir yer. Ankara’da Konya yolu üzerinden Bala tarafına doğru yaklaşık 40km kadar giderseniz, Beynam Ormanı’nın girişine ulaşabilirsiniz. Hatta vardığınızda, Ankara’da ağaçda yetişiyormuş orman da oluyormuş diyeceksiniz.

beynam

Beynam Ormanları’nda çok değişik mesafeler koşabilirsiniz çünkü alan buna müsait. Özellikle de ağaçların arasında koşma fikri çok güzel gelecektir. Üstelik de zemin asfalt değil toprak. Tek sorun düz araziye sahip olmaması, ya da biz öyle denk geldik. Ya iniyoruz ya da çıkıyoruz. Biz başladıktan hemen sonra küçük iniş çıkışlarla ama sürekli inerek bir yol takip ettik.

beynam1

Yokuş aşağı giderken bir noktada Ankara Bala yolunu da gördük ama ben başladığımız noktaya bir şekilde döneriz diye umut ederken tüm inişi geri çıkmak biraz acı oldu.

beynam2

Sonuçta başladığımız noktaya gelerek 12Km’lik bir parkur oluşturduk ve 1475 metreden 1250 metreye inip, bir de bu yüksekliğe geri çıktık. Uzun yokuş antrenmanları için Beynam’a gidilebilir.

2014-05-04 10.19.39
Son olarak da tüm alanın çeşitli ağaçlarla kaplı olduğunu belirtmek isterim. Bir haftasonu mangal yapmaya gidebilirsiniz ancak giderken koşu ayakkabılarınızı yanınıza almayı unutmayın.


Bunlar da var:
Ankara-Eymir Gölü
Ankara- ODTÜ Kampüsü
Bolu – Sakintepe
Bursa –  Atatürk Ormanı
Düzce – Konuralp

Ankara – Beynam Ormanı” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: